Święto Zmarłych

LISTOPADOWE DNI

Historia i pamięć o tych którzy walczyli o wolność na terenach Radzic to nie odzowny punkt zajęć wychowawczych w naszej szkole. Dlatego też nauczyciele wraz z wychowankami pamiętają szczególnie w  święta listopadowe o miejscu pamięci w naszej miejscowości. Pomnik zbudowany przez strażaków, znajdujący się na główny skrzyżowaniu w Radzicach został posprzątany przez uczennice naszej szkoły z klasy IV-VI. Natomiast młodsze dzieci wraz z wychowawczyniami panią Bożeną Stępień, Danutą Pękalą, Stanisławą Gruszczyńską i Barbarą Rogulską zapaliły znicze na znak pamięci o tych, którzy odeszli walcząc za wolność kraju. Uczniowie klasy II wraz z panią Joanna Matysiak złożyli wykonane na pracach technicznych wieńce.

Uczniowie na zajęciach świetlicowych z panią Marylą Barul również udali się do miejsca pamięci w celu posprzątania wygasłych zniczy. Spacer był również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. W listopadzie tradycyjnie spotkaliśmy się z panią Danutą Biedrowską koordynatorem ruchu drogowego, która przypomniała dzieciom o prawidłowym poruszaniu się pieszych po drogach.  Z chwilą nadejścia jesieni, wcześniej rozpoczyna się wieczór i w związku z tym powinniśmy pamiętać o noszeniu odblasków, które są obowiązkowe poza terenem zabudowanym.