Święto Narodowe

"Droga do niepodległości"

Dnia 10 listopada 2015r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Słowo wstępne wygłosiła Pani Dyrektor Dorota Królik, która zachęciła uczniów do uczestnictwa w obchodach Święta Niepodległości zarówno w szkole jak też w do udziału w uroczystościach gminnych.

Część artystyczną poprzedziło wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Montaż słowno - muzyczny przedstawiający „Drogę do wolności” przygotowali uczniowie klas starszych. W osnowę historyczną wpleciono wiersze i pieśni patriotyczne oddające istotę i powagę uroczystości. Poranek jako piękna lekcja historii został ciepoło przyjety przez publiczność, czego dowodem były gromkie brawa.

Wszyscy w tym dniu przybyli do szkoły w strojach galowych, które zdobiły biało-czerwone kotyliony.