" Światowy Dzień Wolontariatu"

5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariatu, każdy z uczniów w tym dniu przypiął sobie serduszko, które miało przypominać nam o tym ważnym święcie i o tym, że powinniśmy POMAGAĆ.

Obchody zostały zorganizowane przez grupę uczniów, którzy wraz z opiekunami panią Ewą Korycką, Joanną Matysiak i Magdaleną Drązkiewicz-Białek stworzyli w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu.

W naszych skromnych progach w tym dniu przywitaliśmy wspaniałego wolontariusza panią Magdalenę Jeżak, która prowadzi Przytulisko dla zwierząt w Drzewicy. Każdego roku nasi uczniowie organizują zbiórkę dla zwierzaków. W tym roku także takie działanie przed zimą zostało podjęte i zebraliśmy karmę, koce, miski i piłki do zabawy dla 23 podopiecznych Przytuliska.

Pani Magda opowiedziała dzieciom o działalności schroniska i jego ważnej roli w życiu naszej społeczności gminnej.

Podczas spotkania uczniowie klasy IV i VI zaprezentowali przedstawienie o tym  jak ważne jest pomaganie i czym powinien kierować się każdy wolontariusz.

WSZYSTKIM UCZNIOM ZA WSPARCIE SCHRONISKA SERDECZNIE  !

Pani Magda otrzymała od nas wykonanego własnoręcznie przez uczniów klasy pierwszej ANIOŁA. Mamy nadzieję, że dzięki takim ludziom - aniołom chodzącym po ziemi - jak pani Magda, wszystkim istotom będzie się żyło lepiej.

W ramach powstania Szkolnego Klubu Wolontariatu ogłaszamy konkurs na LOGO naszego klubu. Regulamin konkursu można znaleźć w zakładce szkolnej strony KONKURSY.