Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych

"Kochamy Was"

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dlatego też świętowanie  Dnia Babci i Dziadka stało się tradycją na stałe wpisaną w repertuar naszych imprez przedszkolnych.

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie dzieci 5-6 letnich odbyła się  19 stycznia o godzinie 11.00. W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków.  Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z Panią Bożeną  przygotowały  program artystyczny, który był jednym z upominków.

Na wstępie uroczystości pani dyrektor Dorota Królik  powitała gości składając im serdeczne życzenia. Równie ciepłymi słowami powitała wszystkie babcie i dziadków wychowawczyni Bożena Stępień życząc im długich lat w zdrowiu, szczęściu i oczywiście pociechy z wnuków. Następnie zaprosiła gości na program artystyczny.

Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie  „W Aniołkowie” o tematyce świąteczno – noworocznej w powiązaniu z Dniem Babci i Dziadka.

Dziadkowie mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta i podziwiali swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Piękne występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Jako wyraz wdzięczności babcie i dziadkowie otrzymali drobne upominki - laurki wykonane przez swoje wnuki.

Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców  słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych  i bliższego poznania się.

Cała uroczystość przebiegała w miłej rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Nieco później bo 25 stycznia uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbyła sie w grupi3-4 latków. Przedszkolaki z tej okazji zaprezentowały przedstawienie pt. ,, Każdy miesiąc ma życzenia i tych życzeń moc spełnienia,, oraz pięknie zaprezentowały takie piosenki jak: ,, Kiedy babcia była mała,, , ,,Babciu droga babciu.." oraz ,,Moja babcia i mój dziadek". Występ  tak małych a zarazem zdolnych aktorów wypadł perfekcyjnie :). Na każdej buzi zaproszonych gości dało się zauważyć szeroki,  szczęśliwy uśmiech. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Nie zabrakło z tej okazji pyszenego torta. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki obdarowały swoje babcie i dziadków wspaniałymi pamiątkami wykonanymi samodzielnie. Był to gipsowy obrazek oraz piernik w kształcie serduszka.

Takie spotkania pełne uśmiechu, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną a przede wszystkim uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku do osób starszych.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i życzymy - życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację tej uroczystości.