„Czy jest duży czy jest mały do zabawy doskonały”

25 listopada w naszej szkole bardzo uroczyście obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klas 0 – III przynieśli ze sobą swoje ulubione pluszaki.

Członkowie Koła Bibliotecznego  pod kierunkiem p. M. Komar zaprezentowali  „misiowa poezję”, historię pluszowego misia, dostarczyli wiadomości na temat żyjącego w naszym kraju niedźwiedzia brunatnego. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce. Uroczystość odbyła się w dwóch turach: klasy "0", Ia i Ib oraz II  i III.

Wychowawczyni klasy Ib. K. Rogulska przeczytała dzieciom opowiadanie Cz. Janczarskiego ze zbioru „Zaczarowane  kółko  Misia Uszatka”.

Odbyły się konkursy:

• zadanie Kubusia Puchatka – wyjadanie miodu
  • spiżarnia Królika – zagadki smakowe
  • zadanie Hefalumpa – przenoszenie skrawków papieru do kubków przy pomocy rurki
  • misiowa łapa – zbieranie zapałek z założoną rękawiczką

Ponadto uczniowie klasy II i III uczestniczyli w konkursie wiedzy przyrodniczej dotyczącej niedźwiedzia brunatnego. Atrakcją w tej grupie wiekowej był konkurs duetów. Wychowawczynie (po zasłonięciu oczu)kierowane przez wybranego ucznia miały za zadanie dorysować głowę misia.

W ramach zajęć świetlicowych odbył się konkurs plastyczny „Mój ulubiony Miś”, w którym także uczestniczyły  przedszkolaki. Najładniejszymi prace  udekorowały świetlice i oddział przedszkolny.

Spotkanie z misiami sprawiło uczestnikom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń. Uroczystości odbyły się w ramach skierowanej do uczniów młodszych akcji promującej bibliotekę i czytelnictwo.Nad jej przebiegiem czuwała Dyrektor  Szkoły -Dorota Królik.