Bezpieczne ferie zimowe.

Już niedługo rozpoczynają się długo oczekiwane przez wszystkie dzieci  ferie zimowe. W związku z zimową przerwą szkolną odbyły się w naszej placówce zajęcia z wychowania komunikacyjnego prowadzone przez panią Danutę Biedrowską.

Udzieliła uczniom wiele rad, wskazówek jak bezpiecznie spędzić ferie, które kojarzą się z zabawami na śniegu, wyjazdami na zimowiska itp. Należy pamiętać także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Okres ferii, to czas, kiedy szybko zapada zmrok, w ciemnym ubraniu jesteśmy mniej widoczni dla kierowców, dlatego warto zadbać o elementy odblaskowe. Ostrzegała uczniów przez niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie.  Podkreśliła jak niebezpieczne je

st wchodzenie na lód na zbiornikach wodnych, zjeżdżać na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Przypomniała uczniom zasady bezpiecznych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci pozostające w domu przestrzegała o konieczności zamykania drzwi, o zakazie wpuszczania do domu osób nieznajomych a także o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

„Dobre rady i wskazówki powinny uchronić dzieci przed przykrymi doświadczeniami oraz pozwolą na bezpieczną organizację czasu wolnego podczas ferii zimowych”- podkreśliła dyrektor szkoły pani Dorota Królik.

Inicjatorką wtorkowego spotkania była pani Maryla Barul.

KOCHANI ŻYCZYMY!!!!