W krainie listów i pocztówek- zaczynamy.

29 stycznia odbyły sie pierwsze zajęcia w ramach Drzewickich Grantów Oświatowych prowadzone przez panie Justynę Miązek oraz Jaonnę Barską.

Tego dnia dzieci 3-4 letnie oraz uczniowie klasy drugiej obejrzeli prezentację multimedialną " Historia listów i pocztówek" przygtowaną przez panią Joannę Barską.

Prezentacja miała na celu przybliżenie historii Poczty polskiej. Uczniowie dowiedzieli się jak wcześniej wyglądała praca listonsza, dowiedzieli się w jaki sposób w starożytności pisano listy, oraz ile lat mają znaczki pocztowe.

W trakcie zajęć odbył sie również konkurs na nazwę teraźniejszej pocztówki. Wyobraźnia naszych milusińskich nie zna

granic. Pojawiły sie między innymi " papugi", " roki", czy też " karteczki".

Uczniowie byli zafascynowani historią gołębi pocztowych jak również zdumieni, że dawniej nie było telefonów komórkowych, laptopów i internetu.

Nie ukrywamy, że to zdziwienie było do przewidzenia w dobie internetu i ogólnodostępnych portali społecznościowych.

Uczniowie już nie mogą się doczekać, kiedy napiszą lub narysują swój pierwszy list, wyślą swoją piewrwszą pocztówkę.