Wizyta w Urzędzie Poczty Polskiej w Drzewicy

Z WIZYTĄ NA POCZCIE

Dnia 30 stycznia 2018r. uczestnicy zajęć w ramach DGO " W krainie listów i pocztówek"wybrali  się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej w Drzewicy. Bardzo serdecznie przywitała nas pani naczelnik Maria Płóciennik , która troskliwie się nami zajęła i oprowadziła po różnych zakątkach budynku.

Na początku byliśmy w miejscu, gdzie segreguje się listy. Widzieliśmy specjalne półki, a także duże worki, w których znajdowały się posortowane listy.  Najciekawsze okazały sie miejsca przy których pracuje pan listonosz. Mieliśmy również możliwość zobaczyć jak wygląda służbowy strój pana listonosza. Pani Maria pokazała nam różnego rodzaju pieczątki oraz stempele .Wielką frajdę sprawiało dzieciom własnoręczne przybijanie stempli na kopertach. Po tym mogliśmy zobaczyć, kto nadaje się do tej pracy na poczcie. Kolejnym miejscem, które odwiedziły była duża sala dla klientów poczty. Wszystkiego byliśmy ciekawi i zawsze uważnie słuchaliśmy tego, co opowiada nam Pani Maria. Otrzymaliśmy prezenty, za które serdecznie dziękujemy. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna. Na sam koniec naszej wycieczki kupiliśmy pocztówki, znaczki i jedną z nich wysłaliśmy do naszej szkoły.