Nadawca czy adresat? Oto jest pytanie

14 luty to nie tylko Walentynki. Tego dnia uczniowie w ramach DGO " W krainie listów i pocztówek" zapoznali się z pojęciami " nadawca", " adresat", a co ważniejsze nauczyli sie odróżniać te dwa terminy i właściwie zapisywać na kopercie  .

Zajęcia miały również na celu naukę prawidłowej pisowni adresu na kopercie oraz pocztówce. Dzieci 3-4 letnie również doskonale przyswoiły wiedzę odnośnie prawidłowego usytuowania znaczka pocztowego na kopercie. Pracując na kartach pracy nie mieli problemu z zaznaczeniem prawidłowo naklejonego znaczka.

Wszystkie te ważne informacje były zawarte w prezentacji multimedialnej, którą obejrzeliśmy i omówiliśmy na początku zajęć.

Na zakończenie obejrzeliśmy bajkę " Listonosz Pat i wielki świat". Dzieci podsumowując obejrzaną bajkę, jednogłośnie stwierdziły, że nikt nie zastąpi  pana listonosza, nawet najlepszy robot.