Piszemy i malujemy do naszych " Pocztówkowych Przyjaciół".

Upłynął już miesiąc kiedy to zaczęliśmy realizować nasze zajęcia o listach i pocztówkach. Poznaliśmy różne rodzaje skrzynek, zobaczyliśmy jak wygląda Urząd Pocztowy w Drzewicy, nauczyliśmy się odróżniać pojęcia adresat- nadawca.

Dlatego,  teraz pora na napisanie listu do naszych " Pocztówkowych Przyjaciół". Obecnie nawiązaliśmy kontakt z siedmioma placówkami z Polski, z : Nowego Sącza, Krakowa, Świnoujścia, Płocicza, Kamienia, Polanowa, oraz Dąbrowy Górniczej, a to dopiero początek. Zainteresowanie naszym projektem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Uczniowie drugiej klasy ułożyli wspólnymi siłami treść listu, pamiętając o formach grzecznościowych. Starannie każde z nich pisało treść listu na kartkach. Natomiast nasi najmłodsi uczestnicy kolorowali rysunki z zabytkami Drzewicy tj. zamku oraz kościoła.

Pracy było bardzo dużo, ale dzieci spisały sie doskonale.