Wyruszamy w ekologiczne wycieczki

16.02.2018 r. odbyliśmy wycieczkę z kijkami do Giełzowa, aby zobaczyć jak działa mała turbina wodna. Jest to jedno z alternatywnych źródeł energii wykorzystywane w Polsce oraz na świecie do produkcji energii elektrycznej.

23.02.2018 r. byliśmy na wycieczce w Radzicach Małych, aby poznać działanie kolektorów słonecznych. Dzieci zapoznały się z ich działaniem oraz oczywistymi korzyściami dla mieszkańców. Jest to ważne, gdyż nasza Gmina planuje założyć „solary” dla wszystkich chętnych mieszkańców i otrzymała na ten cel dofinansowanie. Nasze wycieczki mają na celu wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, poznanie jak w praktyce działają niektóre alternatywne źródła energii oraz promowanie zdrowego stylu życia (nordic walking) wśród uczniów.