Zajęcia ratujące życie...

5 marca 2018 roku spotkaliśmy się w remizie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Radzicach Dużych. Dzieci oraz panie zapoznały się z zasadami pierwszej pomocy. Wiedza taka pozwala odpowiednio się zachować i nie wpadać w panikę. Ważne jest jak najszybsze wezwanie pogotowia i udzielenie wszystkich ważnych informacji oraz zabezpieczenie osoby poszkodowanej. Uczniowie ćwiczyli najpierw sami, a później wspólnie z paniami resuscytację (sztuczne oddychanie i masaż serca) z użyciem „Fantomu”. Trzeba pamiętać, że na dwa wdechy przypada trzydzieści uciśnięć serca. Pokazaliśmy również paniom, jak ułożyć osobę nieprzytomną, która oddycha w pozycji bezpiecznej. Wiedza i umiejętności dotyczące pierwszej pomocy są przydatne dla dzieci, ale również dla dorosłych, gdyż nigdy nie wiadomo, jakie sytuacje czekają na nas w życiu. Mając powyższe umiejętności można uratować komuś życie.