Piszemy i wysyłamy.

W dniach 5-7 marca 2018 r.  uczestnicy grantu ‘”W krainie listów i pocztówek” spędzili czas na wykonywaniu laurek dla wszystkich Pań pracujących w naszej szkole. Następnie adresowaliśmy koperty i podczas wizyty w Oddziale Filialnym Poczty Polskiej w Radzicach Dużych wysłaliśmy 10 listów do zaprzyjaźnionych placówek. Tego dnia mogliśmy zobaczyć jak płaci się rachunki na poczcie oraz w jaki sposób wysyła się paczki pocztowe. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy bilecik z pieczątką wykonaną przez panią Danutę Tomczyk.

7 marca był dniem, gdzie wesoło bawiliśmy się w różnego rodzaju zabawy ruchowe związane z pracą listonosza, graliśmy w grę planszową „ Na poczcie” oraz wykonywaliśmy pocztówki  z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie przynieśli ze sobą adresy swoich bliskich, wykonali własnoręcznie pocztówkę, wypisali życzenia pamiętając o formach grzecznościowych oraz zaadresowali koperty i przykleili znaczki. Teraz czekają, kiedy to po raz kolejny odwiedzimy Pocztę Polską w Radzicach Dużych i wyślemy je do swoich adresatów.