Z wizytą na poczcie.

12 marca w godzinach przedpołudniowych klasa I wraz z wychowawczynią Joanną Matysiak wybrała się na wycieczkę do punktu pocztowego znajdującego się w Radzicach Dużych. Celem naszej wizyty było zapoznanie się z pracą na poczcie, poznanie drogi listu od nadawcy do adresata. W dobie cyfryzacji to była dla niektórych uczniów pierwsza wizyta na poczcie. Wcześniej podczas zajęć lekcyjnych pierwszoklasiści uczyli się jak adresować list, kto to jest nadawca, kto to adresat. Poznali co oznacza słowo papeteria i również samodzielnie ją stworzyli. Następnie napisali list do kolegi, który wysłali korzystając ze „Szkolnej poczty” stworzonej w ramach realizowanego grantu  ”W krainie listów i pocztówek”.

W tym miejscu chcieliśmy złożyć serdeczne podziękowania Pani Danucie Tomczyk za jakże cenną i praktyczną lekcję.

Natomiast 13 marca będąc w kinie w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy mogliśmy zobaczyć również jak wygląda Poczta Polska w naszej gminie.