Nadchodzą Święta !!!

„Świąteczne Radzice”

W dniu 7.12.2015 r. w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Radzicach Dużych gościła twórczyni ludową z Werówki p. Haliną Miązek. Uczestnikami warsztatów rękodzieła ludowego byli uczniowie kl. IV-V z udziałem wychowawczyń świetlicy panią Marylą Barul i Barbarą Kaszubą. Twórczyni ludowa zapoznała dzieci ze zwyczajami, tradycjami bożonarodzeniowymi która opowiedziała o dawnych zwyczajach, tradycjach świątecznych oraz zaprezentowała różne sposoby wykonywania ozdób choinkowych: dzwoneczki, gwiazdki, bombki,  itp. Zajęcia warsztatowe umilały kolędy, które wprowadziły uczniów w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Z wizytą na zajęcia ludowe przybyli uczniowie kl. II z wychowawczynią Joanną Matysiak i dzieci z oddziału przedszkolnego z panią Bożenką Stępień i Joanną Barską. Wykonane ozdoby choinkowe znalazły się na choince w świetlicy szkolnej. Choinka udekorowana własnoręcznie wykonanymi ozdobami jest o wiele ładniejsza niż ozdobami kupionymi, ocenili uczestnicy warsztatów.

Spotkania z udziałem twórczyni ludowej pani Haliny Miązek odbywają się cyklicznie dwa razy w roku – podkreśliła dyrektorka placówki - Dorota Królik.

4 grudnia 2015 roku najmłodsze dzieci z naszej placówki uczestniczyły w spotkaniu z Mikołajem. W Domu Kultury w Opocznie odbyło się przedstawienie teatralne  pt. „Tajemniczy zamek”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy królewny, którą chciał zjeść smok, a efekty świetlne podczas przedstawienie zrobiły ogromne wrażenie na naszych uczniach. Spotkanie zakończyło się wręczeniem prezentów przez Św. Mikołaja.