Umiemy ratować!

15 marca 2018 roku wszyscy uczniowie  wraz z przedszkolakami ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych, uczestniczyli w zajęciach  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzieci przypomniały numery telefonów alarmowych. Dowiedziały się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji. Nauczyły się jak przeprowadzić rozmowę telefoniczną i wezwać pomoc do osoby poszkodowanej w wypadku.

Podczas praktycznych ćwiczeń pod kierunkiem pani Ewy Koryckiej i pani Maryli Barul zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie ćwiczeń na fantomie uczyły się udzielać pomocy osobie poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji bocznej.

W rolę osób poszkodowanych i ratujących wcielili się uczestnicy grantu „ Radzice z ekologią za pan brat”: Amelia Kałużna, Ola Tkaczyk oraz Albert Miśkiewicz. Uczniowie powyższe umiejętności zdobyli na zajęciach grantowych.

Zajęcia warsztatowe pozwoliły wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności z zakresu rozpoznawania zagrożeń i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasza placówka corocznie organizuje takie zajęcia - podkreśla dyrektor szkoły pani Dorota Królik. Dzięki nim wyrabiamy w dzieciach świadomość potrzeby niesienia pomocy poszkodowanym.