Spotkanie z twórczynią ludową

W piątek 16 marca, uczniowie kl. I-III uczestniczyli w warsztatach regionalnych prowadzonych przez twórczynię ludową z Werówki- panią Halinę Miązek.

Pani Halinka w  bardzo interesujący sposób opowiedziała uczestnikom zajęć o dawnych zwyczajach i obrzędach związanych z okresem Świąt Wielkanocnych. Warto nadmienić, że pani Halina jest stałą bywalczynią różnych wystaw oraz warsztatów organizowanych w woj. łódzkim jak i mazowieckim. Na jej koncie są niezliczone nagrody i wyróżnienia. Dlatego też, nauka przekazywana przez panią Halinę jest niezmiernie cenna.

Twórczyni wykonuje palmy oraz ozdoby związane z tradycją naszego regionu. Uczniowie pod kierunkiem pani Haliny, pani Maryli Barul oraz pani Joanny Matysiak wykonywali palemki z suszonych traw, kwiatów, bukszpanu.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Takie warsztaty w naszej placówce odbywają się dwa razy do roku.

Nad prawidłową realizacją zagadnień z edukacji regionalnej  czuwa dyrektor szkoły pani Dorota Królik.