Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Autyzm wciąż pozostaje tajemniczym zaburzeniem mózgu.

Osoby  dotknięte autyzmem  mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata i rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe, dlatego potrzebują wsparcia i zrozumienia.

12.IV.2018r. odbyły się w grupie  5, 6-latków  warsztaty  „Doświadczanie świata dzieci z autyzmem” przeprowadzone w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Wiedzy na Temat  Autyzmu. Zajęcia poprowadziły panie:  Alina Minkina - logopeda  i  Monika Madej - psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Drzewicy. Na początku panie wprowadziły dzieci w tematykę zajęć poprzez rozmowę i prezentację filmu. Następnie w czasie przygotowanych zabaw angażujących różne zmysły dzieci mogły wcielić się w osoby, które trochę inaczej spostrzegają  otaczający świat i odczuć na jakie bariery napotykają. Dzieci wspaniale bawiły się zdobywając jednocześnie nowe doświadczenia. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.