Uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika

w Radzicach Dużych.

23 kwietnia w naszej szkole bardzo uroczyście obchodzono  Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia cała społeczność uczniowska posiadała w swoim ubiorze „ element zieleni”, co podkreślało rangę tego święta. Zwracamy szczególną uwagę  na problemy, które dotykają naszą planetę. To człowiek jest odpowiedzialny za jej skażenie, zaśmiecanie. Uczniowie znają działania zmniejszające zużycie wody, zanieczyszczenie powietrza. Wiedzą jak oszczędzać energię, co zrobić ze zużytymi bateriami; na czym polega segregowanie śmieci, dlaczego należy chronić lasy i zbierać makulaturę. Ważne jest to aby zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce w codziennym życiu.

Naszą wieloletnią tradycją są uroczyste obchody Dnia Ziemi. Uczniowie dbają o porządek w szkole, porządkują przydzielone tereny wokół szkoły. Przeprowadzono wiele działań mających na celu kształtowanie postaw proekologicznych.

Uczestnicy grantów „ Radzice z ekologią za pan brat”, „ Must be the music- czyli śpiewam po angielsku” oraz „ W krainie listów i pocztówek”- zaprezentowali wiersze, piosenki oraz inscenizację „ Bądź przyjacielem przyrody” o tematyce ekologiczno- przyrodniczej. W tym dniu każdy z nas powinien pomyśleć, co możemy zrobić w naszym środowisku aby ulżyć Ziemi- podkreśliła dyrektor szkoły pani Dorota Królik.

Organizatorkami przedsięwzięcia ekologicznego były panie: Ewa Korycka, Grażyna Gruszecka, Joanna Barska, Justyna Miązek, Joanna Matysiak, Barbara Kaszuba, Magdalena Drążkiewicz-Białek oraz Maryla Barul.