Konkurs pożarniczy.

W miesiącu kwietniu, 10 uczniów klasy I pod opieką wychowawczyni, pani Joanny Matysiak wzięło udział w ogólnopolskim, kalendarzowym konkursie pożarniczym organizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Głównym zadaniem konkursu była popularyzacja wśród uczniów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarniczego, pogłębienia wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami oraz możliwością ochrony przed nimi, a także jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.

Pierwszoklasiści mieli za zadanie rozwiązać hasło utworzone z rebusów. Następnie napisali je na pocztówce z pomocą uczestników grantu oświatowego‘”W krainie listów i pocztówek” , którzy pomogli zaadresować prawidłowo pocztówkę.

Wyłonienie zwycięzców nastąpi 14 i 16 maja 2018 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej.