Wizyta w Urzędzie Pocztowym w Warszawie.

2 maja uczestnicy grantu " W krainie listów i pocztówek" wraz z panią Justyną Miązek oraz panią Joanna Barską, udali się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego nr 4 w Warszawie.

Wycieczka miała na celu porównanie placówek Poczty Polskiej, które już uczestnicy grantu zwiedzili tj. Poczta Polska w Drzewicy oraz Filia Poczty Polskiej w Radzicach Dużych.

Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, jak bardzo różni się Poczta Polska w Warszawie od tych naszych lokalnych urzędów.

Uczestnicy grantu mogli zobaczyć, jednocześnie przy stanowiskach 30 listonoszy, którzy segregowali przesyłki do adresatów. Warto w tym miejscu nadmienić, że w Drzewicy takich stanowisk jest pięć.

Każdy z nich mógł zrobić stempel na pocztówce oraz kopercie, które dostaliśmy w placówce, jak również mogliśmy zobaczyć jak działa mechaniczny datownik.Wysłaliśmy list i mogliśmy go odebrać, ze specjalnej skrzynki.

Uczniowie mieli okazję być przez chwilę operatorami linii, która obsługuje paczki oraz przesyłki o dużej masie.

Serdecznie dziękujemy za tak cenną lekcję, która na długo zostanie w naszej pamięci.