Wyjazd na basen

29 maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych, z klas I-III, wraz z paniami Barbarą Rogulską, Joanną Matysiak, Małgorzatą Komar oraz Justyną Miązek  wyjechali do Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze.

Pobyt na basenie rozpoczęli ratownicy, którzy  zapoznali nas z regulaminem korzystania z pływalni. Dzieci mogły przez 1 godzinę wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji tj .ze zjeżdżalni, małego brodzika dla młodszych dzieci, dwóch basenów czy jacuzzi. Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia, jak i również zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego.

Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Po powrocie do Drzewicy w oczekiwaniu na upragnioną pizzę, odwiedziliśmy tor kajakowy. Pani Joanna Matysiak  opowiedziała wszystkim dzieciom historię powstania toru kajakowo, jak również omówiła w jaki sposób zawodnicy pokonują go w zawodach.

Zanim dzieci dotarły do domu, już w drodze powrotnej, w autobusie planowały następny wyjazd.