Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata 2018

21- 23 września

pod hasłem

„AKCJA – SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ!

2 X CZYŚCIEJ”

W przeddzień wielkiej światowej akcji w naszej placówce odbył się apel informacyjny. Jego celem było promowanie selektywnej zbiórki odpadów zgodnie z ideą przewodnią tegorocznej akcji.

W tym roku w naszym kraju odbywa się ona po raz 25. Organizatorem jubileuszowej akcji jest Fundacji Nasza Ziemia, która dąży do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacji do działań służących jego ochronie.

„Sprzątanie Świata” jednoczy dziesiątki milionów ludzi na całym świecie w działaniach dla ochrony Ziemi - przypomniała p. Ewa Korycka. Podkreśliła jak ważne jest prawidłowe segregowanie odpadów czyli zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych czy odpadów biodegradowalnych. Pozwala to odzyskać pełnowartościowe surowce do ponownego przetworzenia – czyli recyklingu.

W akcję włączyła się cała społeczność uczniowska. Każdej klasie przydzielono wyznaczony teren do posprzątania. Ważne jest, by od najmłodszych lat nowe pokolenia uczyły się dostrzegać i naprawiać nieprawidłowości wynikające z niskiej jeszcze świadomości ekologicznej i kultury bycia naszego społeczeństwa, sprzątając to co inni nabrudzili. Bo przecież musimy o tym pamiętać, że nasza przyszłość zależy przede wszystkim od nas samych.

W przygotowanie akcji zaangażował się Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Marylą Barul oraz p. Ewa Korycka. Akcja „Sprzątnie Świata” w naszej szkole odbywa się cyklicznie od wielu lat. Nad wszystkimi działaniami czuwa dyrektor szkoły p. Dorota Królik.