Bezpieczna drogo do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły – spotkanie z funkcjonariuszami Policji

26 IX 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji z Opoczna z Wydziału Ruchu Drogowego – mł.asp. Krzysztof Walczyka i sierż. Maria Skaba. Takie spotkania odbywają się w naszej placówce cyklicznie – podkreśliła Dyrektor szkoły – p. Dorota Królik.

Głównym celem spotkania było kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa i przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego zachowania się na przystankach autobusowych, kulturalnego wsiadania i wysiadania z autobusu szkolnego. Zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie na spotkaniu pokazali, że znają numery alarmowe i wiedzą kiedy mają ich użyć. Wykazywali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Policjanci zwrócili się do uczniów na apelu, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie z zakresu ruchu drogowego.Inicjatorką środowego spotkania była p. Maryla Barul. Spotkanie propagowało wiedzę o bezpieczeństwie w życiu codziennym, w szkole, w domu i podczas zabaw.