Tabliczka mnożenia

VIII Światowe Dni Tabliczki Mnożenia pod hasłem

„ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

W piątek 28 września po raz kolejny w naszej szkole odbyły się VIII Światowe Dni Tabliczki Mnożenia . Od poniedziałku uczniowie pozdrawiali się hasłem np. 56 = 7 ·8, inni odpowiadali odzew 42 =7 · 6. Codziennie uczniowie wzajemnie się odpytywali i przypominali sobie tabliczkę mnożenia.

W piątek na pierwszej lekcji zainaugurowaliśmy obchody Światowych Dni Tabliczki Mnożenia. W wyniku konkursu wyłoniliśmy egzaminatorów, którzy przez następne lekcje przeprowadzali ustne i pisemne egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie wybierali losy i rozwiązywali w czasie 3 minut swoje zadnia, następnie komisja zbierała i sprawdzała odpowiedzi oraz ustalała, kto zdał egzamin. Podczas pracy komisji pozostali uczniowie wspólnie rozwiązywali wybrane łamigłówki. Komisja ogłasiła wyniki egzaminu. Uczniowie, którzy go zdali otrzymali legitymację „Eksperta Tabliczki Mnożenia” i odznakę. W czasie przerw uczniowie, którzy otrzymali legitymację „ MT EXPERT” przepytywali nauczycieli, pracowników oraz kolegów z tabliczki mnożenia. Wszyscy starali się odpowiadać na pytania i chętnie uczestniczyli w zabawie.