40- lecie Kajakarstwa w Drzewicy

40 - lecie Kajakarstwa w Drzewicy

W dniach 5-7 października br. na torze kajakarstwa slalomowego w Drzewicy odbyły się:

-  XIII Memoriał Roberta Korzeniewskiego,

- Finał Pucharu Polski

-  Finał Ligi Młodzików

- Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Jubileusz 40-lecia stał się doskonałą okazją do przypomnienia pięknej historii klubu oraz uczczenia osób, które z tym sportem byli związani, a dla uczniów naszej szkoły okazją do obejrzenia na żywo zmagań kajakarzy w trakcie zawodów.

Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski - polscy medaliścii w kajakarstwie górskim, którzy w 1995 roku zostali  mistrzami świata w C-2, a w 2000r. wicemistrzami w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

W słoneczny piątek 5 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mogli uczestniczyć w zmaganiach młodych kajakarzy na torze Drzewickiego Ludowego Klubu Kajakowego walczących o medale w Memoriale Roberta Korzeniewskiego oraz Finale Ligi Młodzików. Okazja była szczególna,  iż klub obchodził 40 lecie swojego istnienia. Dzieci z Radzic mogły  dopingować w rywalizacji sportowców, poznać zasady tej trudnej technicznie i ekstremalnej dyscypliny, spotkać się z olimpijką Natalią Pacierpnik.
Dla nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Radzicach miło było spotkać wychowanka naszej szkoły - utytułowanego kanadyjkarza C-1 Przemysława Nowaka.