Konkurs ortograficzny

III Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Drzewickiego Mistrza Ortografii"

Dnia 9.10.2018 w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbył się finał III edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł„ Drzewickiego Mistrza Ortografii”. Patronował mu Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Janusz Reszelewski.

Konkurs gminny poprzedziły eliminacje szkolne, w których uczestniczyli uczniowie klas IV - VIII. W ich wyniku wyłonieni zostali klasowi mistrzowie ortografii. Zostali nimi:

w klasie IV – Konat Martyna i Kęska Małgorzata

w klasie V – Sobczyk Aleksandra i Nowak Tatiana

w klasie VI – Majcherek Bartłomiej i Matysiak Mateusz

w klasie VII – Nowak Zuzanna i Barul Kamila

w klasie VIII – Kałużna Amelia i Miśkiewicz Albert

Oni weszli do ścisłego grona 67 uczniów – finalistów konkursu gminnego.

Konkurs odbywał się w 5 kategoriach wiekowych. Teksty dyktand przygotowali poloniści ze szkół podstawowych, a tematem przewodnim było odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Rolę lektorów pełniły panie Brygida Nowak oraz Irena Maroszczyk. Jury konkursu pracowało w następującym składzie: Agnieszka Bogatek – przewodnicząca, Barbara Stolarczyk, Dorota Pietrasik – Zakrzewska, Agnieszka Składowska oraz Agnieszka Mydłowska.

Tylko jedna uczennica naszej szkoły znalazła się w gronie nagrodzonych.

W kategorii klas VII szkół podstawowych drugie miejsce zajęła Zuzanna Nowak

Za organizację konkursu odpowiedzialny był Zespół Ekonomiczny Administracyjny Szkół w Drzewicy.