Pasowanie uczniów klasy I

Dnia 17.10.2018r. uczniowie klasy I zostali uroczyście włączeni do braci szkolnej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych

Był to niezwykle ważny moment dla  bohaterów tego doniosłego wydarzenia czyli pierwszoklasistów, ich wychowawczyni p. Barbary Rogulskiej oraz licznie zgromadzonych na świetlicy szkolnej  rodziców. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w krótkiej części artystycznej.

Doniosłym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez pierwszaków. Wzbudziło ono wiele emocji zarówno u samych uczniów jak i rodziców. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły p. Dorota Królik. W tym roku towarzyszył jej w tej ceremonii dyrektor oddziału Banku PKO BP w Przysusze p. Michał Łoboda.

Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały m.in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali uczniowie klasy I będą dla nich drogowskazem na całe długie lata szkolne.

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali drobne upominki od Rady Rodziców oraz Banku PKO SA w Przysusze z racji udziału naszej szkoły w projekcie Szkolnych Kasach Oszczędności. Sami rodzice dodatkowo przygotowali słodki poczęstunek.

Pani dyrektor życzyła pierwszoklasistom, by każdy dzień spędzony w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie rówieśników i pracowników szkoły.

Ukoronowaniem aktu pasowania było odciśnięcie  palca w kronice szkolnej. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci pierwszaków.