Zdrowe odżywianie

Dbałość o zdrowie ucznia to jedno z zadań szkoły. Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu, kształtując umiejętności i postawy sprzyjające zdrowiu, wyrabiamy u nich nawyki zdrowego stylu życia. Nasza placówka od wielu lat podejmuje różne działania, które mają na celu podnoszenie świadomości i wiedzy wśród uczniów na temat zdrowia. Prawidłowe odżywianie stanowi podstawę rozwoju fizycznego.

Uczniowie klas I-III gromadzili warzywa i owoce w kąciku przyrodniczym; wypowiadali się na temat przechowywania „smakołyków” z sadu i ogrodu. Celem tych działań było kształtowanie wśród dzieci właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu owoców, warzyw. Często odbywają się pogadanki nauczycieli dotyczące zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Uczniowie klas I-V uczestniczą w „Programie dla szkół”. Chętnie spożywają otrzymane produkty z programu na świetlicy szkolnej ze swoimi wychowawcami. Uczestniczące w tym programie dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, a w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne. W ramach zajęć świetlicowych odbył się konkurs na "Najciekawsze hasło - rymowankę o zdrowym żywieniu".

Koordynatorem działań tego programu jest p. Maryla Barul.