Gang Słodziaków

Czytamy z „Gangiem Słodziaków”

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do konkursu edukacyjnegoSzkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Pomysłodawcą konkursu dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych była sieć sklepów Biedronka.

Wspólnie z nauczycielami dzieci odkrywały fascynujący świat literatury. Każdy uczeń otrzymał mini album, w którym dokumentował, że czyta również w domu – przynajmniej przez 10 minut każdego dnia. Dlatego do współpracy zaproszeni zostali rodzice.

Wzięły udział w zorganizowanym przez bibliotekę szkolną słuchaniu książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. W lektora czytającego poszczególne rozdziały wcieliła się uczennica klasy VIII – Amelia Kałużna.
Na kolejnym etapie dzieci wykonały różnorodne prace dotyczące dalszych losów bohaterów książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. I tak:
klasa I rysowała swoje historie,
– klasy II tworzyła komiksy ,
– klasa III pisała krótką historię o dalszych losach Słodziaków.

Koordynatorami akcji w naszej szkole były panie: Barbara Rogulska, Joanna Matysiak, Stanisława Gruszczyńska i Małgorzata Komar.