Umiem pływać

JUŻ PŁYWAMY

15 października rozpoczął się bezpłatny program „Umiemy pływać”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy i Miasta Drzewica.

Uczniowie klas trzecich naszej gminy zaczęli bezpłatne lekcje pływania na pływalni w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze.

W naszej szkole jest 22 uczniów w klasie 3, jedna uczennica nie korzysta z tych lekcji - rodzice nie wyrazili zgody. Na basen wyjeżdżamy wraz z uczniami szkoły w Idzikowicach - 7 osób. Dzieci podzielone są na dwie grupy- 13 osób w jednej i 15 osób w drugiej grupie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu:

Poniedziałek-12.00-12.45  - wyjazd ze szkoły -11.10 powrót około 13.45 (1 godzina lekcyjna)

Piątek-11.00-12.45  - wyjazd ze szkoły -10.10 powrót około 13.45 (2 godziny lekcyjne).

Opiekę nad uczniami w czasie dojazdu sprawują: p. S. Gruszczyńska SP Radzice i p. D. Matuszczak SP Idzikowice.

Zajęcia zostaną zakończone 30 listopada zawodami pływackimi wszystkich uczniów z terenu gminy.