Święto Patrona Szkoły

Obchody Święta Patrona Szkoły w Radzicach Dużych

Uczniowie naszej szkoły w dniu 11 lutego 2016r. bardzo uroczyście obchodzili Święto Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. Galowe stroje uczniów , dekoracje na świetlicy przypominały o wielkim uczonym.

Dla uczczenia sylwetki słynnego astronoma uczniowie pod kierunkiem p. M.  Barul i M. Komar przygotowali montaż słowno – muzyczny.

Pani dyrektor – D. Królik zwróciła uwagę uczniów na wielki wkład Mikołaja Kopernika w rozwój polskiej i światowej myśli naukowej.

Celem uroczystości było przybliżenie uczniom postaci Mikołaja Kopernika oraz ukazanie jego osiągnięć. Warto zaznaczyć , że w świetlicy, bibliotece oraz  klasopracowniach pojawiły się okolicznościowe gazetki o patronie.

Odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Mikołaj Kopernik w moich oczach”. Laureatami konkursu zostali : Katarzyna Tomczyk - kl. Ia, Małgorzata Kęska - kl Ia, Kuba Wolski - kl. IV, Tatiana Nowak – kl. II.

Końcową częścią apelu był quiz wiedzy o Mikołaju Koperniku. Do jego udziału w nim przystapili przedstawiciele poszczególnych kas.

Oddział przedszkolny reprezentowały: Nikola Wawrzyńczak i Ola Rogulska;

Klasę Ia : Sarna Bartosz Artur Będkowski;

Klasę Ib: Miązek Wojtek i Kacper Konewka;

Klasę II: Daria Witoń i Mateusz Pacan;

Klasę III: Jaś Wrzosek i Julia Barska;

Klasę IV: Barul Kamila

Klasę V: Amelka Kałużna i Ola Tkaczyk;

Klasę VI: Małgosia Wlazło i Mateusz Jaworski.

Uczniowie znakomicie poradzili sobie z pytaniami z zakresu biografii patrona jak i dotyczącymi układu słonecznego. Wszyscy uczestniczy konkursów otrzymali symboliczne nagrody.

Pieczę nad całością uroczystości sprawował Samorząd Uczniowski.