Bezpieczne święta

29 października w naszej placówce odbyły się zajęcia z wychowania komunikacyjnego prowadzone przez panią Danutę Biedrowską. Tematem zajęć było  bezpieczeństwo na drogach, w pobliżu cmentarzy w okresie świąt Wszystkich Świętych.

Pani Danusia zwróciła uwagę uczniom jako uczestnikom ruchu drogowego na konieczność noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza  jesienną porą wieczorową oraz w miejscach gdzie nie ma chodników. Uświadomiła uczniom, jakie mogą być konsekwencje niebezpiecznych zachowań na drodze czy w pobliżu cmentarzy. Przypomniała zasady prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez świateł. Omówiła podstawowe zasady właściwego zachowania na cmentarzach, zachęcała dzieci do zapalenia znicza na grobach opuszczonych, zaniedbanych.
Organizacja takich zajęć stanowi doskonałą okazję do przybliżenia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Nad całością działań związanych z bezpieczeństwem "czuwa" dyrektorka szkoły -pani Dorota Królik.
Organizatorką poniedziałkowego spotkania była pani -Maryla Barul.