Misiowa akcja

„Mały miś w świecie wielkiej literatury”

W roku szkolnym 2018/ 2019 przedszkolaki z naszej szkoły – grupa 5-6 latków oraz 3-4 latków wraz ze swoimi wychowawczyniami  przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa.  Cała „ misiowa akcja” rozpoczęła się we wrześniu.

Przedszkolaki w trakcie wspólnych zabaw poznały historię Misia Bruno, który bardzo lubił słuchać  bajek i podróżować, panie przedstawiły dzieciom ich nowego misia, któremu mogły wybrać imię. I tak oto miś Dyzio został przyjacielem 5-6 latków, a miś Ptyś 3-4 latków. We wrześniu przedszkolaki wraz nowym przyjacielem uczyły się samodzielności  poznawały zasady zachowania w grupie. Efektem finalnym było  stworzenie swojego  kodeksu grupowego.

W październiku Misie Dyzio i Ptyś rozpoczęły odwiedziny po domach dzieci  z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem rodzica jest przeczytanie dziecku i misiowi na dobranoc, a dziecka zaopiekowanie się misiem oraz wykonanie rysunku do przeczytanej bajki.

Koordynatorkami projektu są:  Bożena Stępień w grupie 5-6 latków i Joanna Barska w grupie 3-4 latków.