Spotkanie z twórczynią ludową

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA-SPOTKANIE Z TWÓRCZYNIĄ LUDOWĄ

Święta Bożego Narodzenia-to czas niezwykły, na który czekają wszyscy a zwłaszcza dzieci.W każdej rodzinie dzieci przygotowują się do Świąt.Aby mogły poczuć magię tych wydarzeń 12 grudnia w świetlicy szkolnej zorganizowano warsztaty regionalne z udziałem twórczyni ludowej z Werówki-p.Haliny Miązek.

Uczestnikami zajęć byli uczniowie kl. II  i IV pod kierunkiem pani Maryli Barul i Joanny Matysiak. Dzieci z pomocą pani Halinki wykonały przepiękne ozdoby choinkowe, którymi ozdobiły choinkę w świetlicy. Twórczyni opowiedziała o dawnych zwyczajach i tradycjach świątecznych. Uczniowie opowiadali o tradycjach panujących w ich rodzinnych domach.

Święta i związane z nimi obyczaje są źródłem radości, wzruszeń i niezwykłych, niezapomnianych przeżyć. Było to twórcze i inspirujące spotkanie, które dostarczyło dzieciom wielu wrażeń. Przebiegało w miłej atmosferze i przypominało, że święta tuż, tuż...

Warsztaty z edukacji regionalnej odbywają się w naszej szkole cyklicznie dwa razy w roku -podkreśliła dyrektorka szkoły-Dorota Królik.