Bezpieczne święta

BEZPIECZNE ŚWIĘTA-ZAJĘCIA Z WYCHOWANIA KOMUNIKACYJNEGO

19 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z bezpieczeństwa w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, poprowadzonych przez p. Danutę Biedrowską - instruktora wychowania komunikacyjnego

Pani Danusia przypomniała uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w okresie zimy, zachęcała do obowiązkowego noszenia wieczorem elementów odblaskowych. Przestrzegała przed zabawami w pobliżu jezdni.

Przygotowując się do świąt często zapominamy o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. W tym czasie "ogólnego roztargnienia" bardzo często dochodzi do różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń. Na drogach pojawia się znacznie więcej pojazdów niż zwykle, więcej też jest pieszych. To wszystko w połączeniu ze zmiennymi często niekorzystnymi warunkami drogowymi i wcześniej zapadającym zmroku, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Instruktorka przypomniała o zasadach nieodpalania przez dzieci petard i innych fajerwerków na powitanie Nowego Roku.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię a także wiedzą z zakresu zachowania bezpieczeństwa na drogach w okresie świąt.

Pani Danusia życzyła wszystkim ciepłych, rodzinnych a przede wszystkim bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia, zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań w nadchodzącym Nowym Roku.

Inicjatorką zajęć była p. Maryla Barul.

Takie spotkania odbywają się cyklicznie w naszej placówce i przynoszą dobre efekty- podkreśliła Dyrektorka Szkoły-p. Dorota Królik.