Wigilia w przedszkolu

Świątecznie w oddziałach przedszkolnych

Już dziś przedszkolaki rozpoczęły świętowanie. Uroczystości wigilijne odbyły się w dwóch grupach przedszkolnych. Uczestniczyła w nich p. dyrektor Dorota Królik, która złożyła wszystkim dzieciom życzenia świąteczne.

Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesełka, rozkładały serwetki i przygotowany poczęstunek, między innymi własnoręcznie dekorowane pierniczki.

Następnie nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem,  dzieci  złożyły sobie wzajemnie życzenia bożonarodzeniowe, a wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości  i wybaczania. Atmosfera tego dnia była prawdziwie rodzinna.