HEJ KOLĘDA, KOLĘDA-PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Święta Bożego Narodzenia - to czas,kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach.
Aby  podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku 20 grudnia wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem młodzi artyści przedstawili scenę narodzin Pana Jezusa.
Publiczność po raz kolejny mogła obejrzeć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, które znaleźli w ubogiej stajence.
Aktorami przedstawienia byli uczniowie kl.I, IV i dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowani pod kierunkiem p.Barbary Rogulskiej, Maryli Barul i Bożeny Stępień.
Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria uzupełniała całość przedstawienia.
Jasełka wprowadziły całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój, a aktorzy swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku.
Pani Dyrektor - Dorota Królik podziękowała uczniom za wspaniały występ, a nauczycielom za pracę w przygotowaniu jasełek.
Podsumowała szkolny konkurs plastyczny na "Najpiękniejszą rodzinną kartkę Bożonarodzeniową". Wręczyła laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe.
Życzyła wszystkim zdrowych, wesołych, rodzinnych, a przede wszystkim bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia i wiele dobrego w nadchodzącym Nowym Roku.
Następnie uczniowie udali się do swoich sal na klasowe wigilie.
Mamy nadzieję, że nadchodzące święta będą czasem spokoju, pojednania i wzajemnej miłości.
Jasełka dla mieszkańców wystawione będą w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej w Radzicach Dużych dnia 30 grudnia 2018r. Fotorelację dołączymy do bieżącego artykułu.