Góra Grosza 2018

GÓRA GROSZA

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
W tym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych nasza placówka uczestniczyła po raz kolejny w XIX edycji ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, której organizatorem jest TOWARZYSTWO NASZ DOM.
Głównym celem przeprowadzonej akcji było zebranie funduszy dla dzieci z domów dziecka, z rodzin zastępczych, dla tych, którzy wychowują się poza domem rodzinnym.

W naszej szkole organizatorem tej szlachetnej akcji był Samorząd Uczniowski  [pod kierunkiem pani Maryli Barul] we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu [pod opieką pani Joanny Matysiak].
Wszyscy uczniowie naszej placówki nie pozostali obojętni na krzywdę dzieci oraz swoich rówieśników przynosząc drobne monety.
Akcja była wspaniałym przedsięwzięciem, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając nawet jeden grosz możemy przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Przeliczenia zebranych monet dokonały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które również działają  w Wolontariacie w składzie: Ola Tkaczyk, Amelka Kałużna, Kamila Barul, Roksana Pogoda,Zuzia Oratyńska, Zosia Grzybek.
W tym roku szkolnym zebrano   584,60 zł.
[w przeliczeniu na 1 ucznia w szkole-3,30 zł.]
Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej szlachetnej akcji serdecznie dziękujemy.Nad prawidłowym przebiegiem akcji Góra Grosza "czuwała' dyrektorka szkoły-p.Dorota Królik.