Warsztaty psychologiczne

Profilaktyka w klasie V

Dnia 18 stycznia 2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy V na temat "Agresji i przemocy". Poprowadziła je psycholog pani Monika Madej -  pracownik Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Drzewicy .

Zajęcia w swym zakresie obejmowały zagadnienia  profilaktyki przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Miały dostarczyć dzieciom wiedzę na temat różnych form krzywdzenia, nauczyć rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych oraz poszukiwania pomocy i wsparcia. Na zajęciach wykorzystano  film podzielony na dziewięć modułów tematycznych, m.in. przemoc fizyczna, psychiczna, emocjonalna, przemoc w domu, bezpieczeństwo w Internecie, trudne emocje, oferta pomocy telefonicznej dla dzieci, prawa dziecka.