WLC etap szkolno - biblioteczny

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 2018

Dnia 31.01.2019r. odbył się etap szkolno - biblioteczny Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników.

Poprzedziły go eliminacje szkolne, w których uczestniczyło 12 uczniów, którzy zadeklarowali chęć wzięcia udział w konkursie. Żeby uzyskać kwalifikacje do etapu szkolno – bibliotecznego należało oddać 6 poprawnie rozwiązanych testów tj. uzyskać z każdego z nich przynajmniej 80 pkt. na 100.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-IV i V -VIII. Z pierwszej kategorii wiekowej do etapu szkolno – bibliotecznego zakwalifikowało się 6 uczestniczek, w drugiej jedna.

Na tym etapie uczestnicy klas I - IV rozwiązywali testy do książki „Cukierku, Ty łobuzie!” Waldemara Cichonia, natomiast dla klas V – VIII lekturą przewidzianą na tym etapie były „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

Wyniki konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas Święta Szkoły. O uczestnikach i wynikach będzie można przeczytać w zakładce "Konkursy".