Bezpieczne ferie

BEZPIECZNE FERIE

Zbliżający się okres ferii zimowych to czas wypoczynku i zabawy. Nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, dlatego 7 lutego zorganizowano zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów i przedszkolaków z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Opoczna-asp.Mirosław Antos i sierż.Maria Skaba

Tematem spotkania było"Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci podczas ferii zimowych, omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych, a także zabaw na świeżym powietrzu.Przestrzegali przed ślizganiem się na stawach,rzekach oraz przed zjeżdżaniem blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusze udzielali uczniom wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu.Informowali o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń.
Spotkanie z przedstawicielami Policji to kolejny etap profilaktyki -podkreśliła dyrektorka szkoły-Dorota Królik.
Nasi wychowankowie z uwagą słuchali o tym, co zrobić, aby ferie zimowe spędzić bezpiecznie i wesoło.
Inicjatorką czwartkowego spotkania była pani-Maryla Barul.