Święto Szkoły

Mikołaj Kopernik- wielki astronom

7 lutego nasza społeczność uroczyście świętowała zbliżające się urodziny patrona naszej szkoły-Mikołaja Kopernika. Rangę tego święta podkreślał strój galowy wszystkich uczniów i przedszkolaków. Do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się od dłuższego czasu. Na świetlicy, w klasopracowniach, w bibliotece pojawiły się gazetki tematyczne. Każda klasa wykonała album o patronie szkoły- Mikołaju Koperniku. Wykonano prace plastyczne na temat:Mikołaj Kopernik-wielki astronom. Uczniowie zgłębili wiedzę o patronie i tradycji własnej szkoły.
Zwieńczeniem wspólnych wysiłków był uroczysty apel.
Montaż słowno-muzyczny przybliżył wiedzę o życiu i twórczości wielkiego Polaka-Mikołaja Kopernika.Uczniowie wykazali się odpowiednią postawą podczas śpiewania hymnu szkoły. W drugiej części uroczystości odbył się konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły. Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy związanej z biografią i działalnością naukową jednego z największych Polaków w dziejach - Mikołaja Kopernika.
Program artystyczny przygotowali uczniowie kl.II,IV,V i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Joanny Matysiak, Maryli Barul i Małgorzaty Komar.
Pni Dyrektor - Dorota Królik podkreśliła wielkie zasługi naszego patrona- Mikołaja Kopernika dla rozwoju nauki, by sięgnąć gwiazd i poczuć się spełnionym i szczęśliwym człowiekiem. Dla wszystkich uczniów naszej szkoły - Mikołaj Kopernik jest symbolem wytrwałości w dążeniu do obranego celu i odwagi w głoszeniu swoich poglądów.
Jesteśmy dumni z naszego patrona.