Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników - wyniki konkursu

IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Jego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie „Wielka Liga”.

Konkurs przebiega w czterech etapach:

pierwszy – szkolno-biblioteczny: indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych i test kwalifikacyjny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych;

drugi – powiatowy: test drużynowy;

trzeci – półfinały wojewódzkie: test drużynowy;

czwarty – finał ogólnopolski: test drużynowy.

W naszej szkole w pierwszym etapie uczestniczyli:

z klas I- IVNatalia Husiatyńska, Ola Rogulska, Kasia Tomczyk, Julka Stępniak, Agatka Wołynkiewicz, Paulina Grudziecka, Małgosia Kęska, Martynka Konat, Patrycja Miązek, Tosia R.ogulsk,

z klas V- VIIIOliwia Piekarska i Roksana Karbownik.

W pierwszej kategorii najlepszą okazała się Martyna Konat, która najlepiej napisała test i jako jedyna uzyskała kwalifikacje do następnego etapu konkursu. Kolejne miejsca zajęły: Agatka Wołynkiewicz, Julka Stępniak, i Kasia Tomczyk. Na szczególne uznanie zasługuje Natalka Husiatyńska uczennica klasy I, która jak na swój wiek i trudność testu osiągnęła bardzo dobry wynik.

W kategorii klas V-VIII test kwalifikacyjny pisała tylko Oliwia Piekarska, jednak nie udało się jej zakwalifikować do następnego etapu konkursu.

Laureatka konkursu otrzymała w nagrodę książkową - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a także nagrody rzeczowe, w tym gadżety ufundowane przez Bank PKO PB oddział w Przysusze – organizatora SKO na terenie naszej szkoły.