PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki.  14. 03. 2019 r. na pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną  uczniów kl. I przyprowadziła wychowawczyni Barbara Rogulska. W tym dniu w poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało 9 uczniów.

W takcie zajęć bibliotecznych uczniowie zapoznali się z funkcją  i zadaniami bibliteki. Poznali zasady udostępniania książek oraz ich poszanowania -"Prośby Książek".  Dzieci mogły także pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek.  Uczestniczyli w zagadkach i zadaniach czytelniczych. Następnie nowi użytkownicy biblioteki złożyli ślubowanie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom. Wszyscy uczniowie wypożyczyli także swoje pierwsze książki.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej przygotowała bibliotekarz Małgorzata Komar.