DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem "Palący temat - niska emisja"

Głównym celem  tego święta jest przybliżenie uczniom wszelkich problemów związanych z ekologią, a także zagrożeń naszej planety. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są spalinom, smogom i wszelkim zanieczyszczeniom krążącym w naszym powietrzu.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. Uczennice z kl. II Tatiana Nowak i Aleksandra Sobczyk  wykonały plakaty związane z ochroną środowiska, które zostały umieszczone na świetlicy szkolnej. W apelu uczestniczyli uczniowie kl. II i VI, którzy poprzez prezentacje ekologiczne zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne.  W bajce o Królewnie Śmieszce i złej królowej  ekoludki pomagały zniszczyć złą królową i smoga, który zatruwał całe królestwo. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się czynnie w obchody tego święta uczestnicząc w pracach porządkowych. Klasa II również  wraz z wychowawczynią Joanną Matysiak zrealizowała projekt: Klasowy zakątek zieleni. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I obejrzeli bajkę ekologiczną "Czysto ładnie i bezpiecznie -rady pana Śmietnika dla wszystkich dzieci". Natomiast klasy starsze 21 IV uczestniczył w zorganizowanym przez nauczycielki Ewę Korycką i Grażynę Gruszecką  oraz Irenę Maroszczyk,  rajdzie pieszym.  Głównym  celem było zapoznanie się uczniów ze sposobem ochrony gadów oraz podpatrzeniem siedlisk ssaków i ptaków wodnych. W szkole również w tym szczególnym dniu  „zazieleniło się” – każdy uczeń miał w swoim ubiorze element zieleni, co zostało podkreślone przez dyrektora szkoły Dorotę  Królik. Organizatorami przedsięwzięcia ekologicznego była pani Ewa Korycka, Maryla Barul, i Joanna Matysiak.