Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Święto to obchodzone jest corocznie 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”.
Z tej okazji przeprowadzono szereg dziłań promujących bibliotekę, książki i czytelnictwo.

5 kwietnia 2019 roku reprezentanci klas I- III uczestniczyli w szkolnym konkursie ortograficznym "Piszę bezbłędnie" przeprowadzonym przez wychowawczynie St. Gruszczyńską, B. Rogulską i Joannę Matysiak. Konkurs zorganizowany został w ramach akcji bibliotecznej, której koordynatorem jest M. Komar.
Uczestnicy konkursu:
Kl. Jan Aderek, Wojtek Pogoda, Daria Grygiel,....
Kl.II Nikola Wawrzyńczak, Mateusz Sieczak, Aleksandra Rogulska, Oliwia Kmita
Kl. III AGATA WOŁYNKIEWICZ, Artur Będkowski, Julia Stępień, Kasia ..
Uczniowie napisali test ortograficzny, w którym wykazali się nie tylko zdolnościami ortograficznym, ale również wiedzą o zasadach występujących w języku polskim.

Agata WOŁYNKIEWICZ, Nikola Wawrzyńczak, Jan Aderek
Mateusz Sieczak, Natalia Husiatyńska, Julia Stępniak
Aleksandra Rogulska, Dagmara Grygiel, Artur Będkowski
IV miejsce
Oliwia Kmita, Wojtek Pogoda, Kasia Tomczyk
Natomiast uczniowie klasy V przygotowali plakaty reklamowe. Ich tematyka oscylowała wokół tematów związanych z książką, czytelnictwem, biblioteką. Dla wszystkich uczniów klas starszych został ogłoszony konkurs literacki na zabawny wierszyk, sentencję.
Na korytarzu szkonym pojawiła się gazetka skierowana do uczniów i rodziców zachęcająca do wspólnego czytania.