Dzień Ziemi 2019

Hasło tegorocznej edycji brzmi

"Chrońmy nasze gatunki"

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego.

Z racji tego święta 24.04.2019 roku nasza szkoła przyłączyła się do gminnej akcji propagującej sprzątanie okolic. Uczniowie posprzątali rowy po obu stronach drogi w Radzicach Dużych od skrzyżowania na most do szkoły.

Natomist 25.04.2019 r. uczestnicy grantów oświatowych „Szkiełkiem i okiem poznajemy przyrodę naszego regionu” przygotowali apel z okazji Dnia Ziemi. W apelu uczestniczyła również klasa II. Uczniowie wystawili dwie inscenizacje propagujące ekologiczny styl życia oraz przygotowali Konkurs Ekologiczny dla przedszkolaków oraz klas I – VIII. Tegoroczne obchody Dnia Ziemi odbywały się pod hasłem „Ochrona gatunkowa”.