I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy

Radne do I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy

Wybrane przedstawicielki  do I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy otrzymały uroczyste nominacje.

W niedziele 5 maja w Regionalnym Centrum Kultur w Drzewicy odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Drzewicy z uchwałą w sprawie uczczenia 590 Rocznicy Nadania Praw Miejskich Drzewicy. Zanim radni przystąpili do głosowalnia nad podjęciem uroczystej uchwały, wszyscy zgromadzeni wysłuchali prelekcję Drzewiczanina dr Macieja Hubki z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim dotyczącą dziejów miasta oraz wręczono statuetki dla zasłuzonych mieszkańców miasta.

Z tej okazji Burmistrz Drzewicy wraz z Przewodniczącą Rady, wręczył także zaświadczenia dla radnych I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy. Nasze reprentanki wyłonione w wyniku wieloetapowej rekrutacji do pierwszej w historii Drzewicy młodzieżowej rady to Alekasndra Tkaczy i Karolina Błażejewicz. Zalazły się one wśród 15 radnych,  którzy 1 czerwca będą reprezentować naszą szkołę podczas I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy.