Majowe święta

"Majówka Patriotyczna"

Dnia 9 maja w naszej szkole uczniowie dla upamiętnienia tak znamienitych świąt przypadających w tym miesiącu – Święta Flagi, Konstytucji 3-go Maja i lokalnego święta – 590 Rocznicy Nadania Praw Miejskich Drzewicy przygotowali uroczystą akademię.

Podzielona była ona na dwie części. W pierwszej uczniowie klas IV i VII przybliżyli rys historyczny świąt majowych. Druga część miała formę prezentacji konkursowych, w których uczniowie wszystkich oddziałów szkolnych zaprezentowali jeden utwór muzyczny o charakterze patriotycznym.

W kategorii klas I-III rywalizację wygrali uczniowie klasy II, którzy wykonali utwór „Kocham Cię Polsko”. W nagrodę otrzymali certyfikat na dzień bez pytania.

W kategorii klas IV – VII – za utwór "Dzień dobry biały ptaku" i ogólny wyraz artystyczny nagrodzeni zostali uczniowie klasy IV. W nagrodę otrzymali certyfikat na dzień bez klasówki.

Nasi najmłodsi członkowie społeczności szkolnej – dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały nagrodę ex aequo na dzień z ulubioną maskotką.